Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Nadarzyn

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • www.nadarzyn.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Kalendarium

«listopad 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.nadarzyn.pl

Treść strony

Protokół z XXVII Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Protokół z XXVII Sesji Rady Gminy Nadarzyn z dnia 6 lutego 2017 r.

1. Przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn p. Danuta Wacławiak dokonała powitania zebranych na sali obrad radnych, sołtysów, mieszkańców Gminy Nadarzyn. Przewodnicząca Rady dokonała otwarcia XXVII Sesji zwołanej na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. /Dz.U. z 2016r. poz.446 ze zm./ Sesja zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek Wójta Gminy.

2. Na podstawie listy obecności przewodnicząca RG poinformowała, że na sali obrad jest obecnych 14 radnych, co stanowi quorum wobec ustawowego składu rady liczącego 15. Nieobecna radna Katarzyna Jach.

3. Przewodnicząca RG poinformowała, że porządek XXVII sesji jest zgodny z zaproponowanym wnioskiem Wójta Gminy Nadarzyn. Przewodnicząca Rady zapytała, czy radni mają uwagi do zaproponowanego porządku obrad? /w załączeniu do protokołu porządek XXVII Sesji RG/. Rada w głosowaniu 14”za” przyjęła porządek sesji.

4. Przewodnicząca Rady Gminy stwierdziła, że radni nie wnieśli na piśmie uwag do protokołu z XXVI Sesji z dnia 25 stycznia 2017 r. Zapytała, czy Rada jest za przyjęciem protokołu? Rada jednogłośnie /14”za”/ przyjęła protokół z XXVI Sesji z dnia 25 stycznia 2017 r.

5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności za okres między sesjami Rady Gminy przedstawił p. Janusz Grzyb /w załączeniu sprawozdanie/. Wójt poinformował, że głównym tematem sesji jest przekształcenie gimnazjum w liceum ogólnokształcące w Nadarzynie w związku ze zmianą ustawy o systemie oświaty. Wójt przypomniał, że Gmina Nadarzyn z inicjatywą przekształcenia gimnazjum w liceum ogólnokształcące wystąpiła do Starostwa Powiatowego w czerwcu 2016 roku. W inicjatywę władz samorządowych aktywnie włączyli się zainteresowani i popierający ją mieszkańcy. W ankiecie na temat powstania tej placówki oddali ponad 1200 głosów poparcia. Z inicjatywy mieszkańców powstał także społeczny komitet „Inicjatywa dla utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie”. Ideę powstania liceum w Nadarzynie poparli także radni powiatowi (Agnieszka Kuźmińska, Janusz Rajkowski, Artur Świercz, Urszula Wojciechowska, Mariusz Baranowski, Zbigniew Makowski, Grzegorz Jastrzębski, Zdzisława Zielińska). Złożyli oni projekt uchwały w sprawie powierzenia Gminie Nadarzyn zadań z zakresu założenia i prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie. Ponadto 25 stycznia br. (w SP Nadarzyn, w Gimnazjum oraz w SP Rusiec) odbyły się spotkania informacyjne z rodzicami, dotyczące reformy oświaty oraz przekształcenia nadarzyńskiego gimnazjum w liceum. Gmina ma odpowiednią bazę lokalową, możliwości, środki, a przede wszystkim potrzebę i akceptację mieszkańców, aby podjąć to wyzwanie. Dlaczego powiat nie chce wyrazić zgody na powstanie ogólniaka? Trwają rozmowy dotyczące przekształcenia obecnego Gimnazjum w Nadarzynie w liceum publiczne. Władze samorządowe dokładają wszelkich starań, aby przekonać Starostwo Powiatowe do zgody na utworzenie szkoły średniej. Zaangażowanie i wsparcie Mieszkańców nie tylko przerosło oczekiwania, ale zwiększyło szanse na powstanie placówki.

Dotąd żadna gminna inicjatywa nie cieszyła się tak dużą akceptacją Mieszkańców. Głosy popierające ideę przekształcenia Gimnazjum w pierwsze na terenie Gminy publiczne liceum ogólnokształcące napływają także z terenu sąsiednich gmin. Rada w głosowaniu : 13”za”, 1 „wstrzym.” przyjęła sprawozdanie wójta.

6. Rada przystąpiła do podjęcia apelu w sprawie wystąpienia o pilne wyrażenie przez Powiat Pruszkowski zgody na założenie i prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie.

Wójt poinformował, że w obliczu reformy oświaty, lokalna społeczność Gminy Nadarzyn dostrzega realną i pilną potrzebę utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie od dnia 01 września 2017 r., którego istnienie umożliwi uczniom z terenu Gminy kontynuację nauki po ukończeniu szkoły podstawowej. Samorząd Gminy Nadarzyn podejmuje się sfinansowania w całości wszelkich wydatków związanych z inicjatywą utworzenia i prowadzenia Liceum, popartą obecnie przez ponad 2500 mieszkańców. Nadal spływają listy z podpisami osób popierających wniosek. Aby jednak tak niezwykle oczekiwany projekt został zrealizowany, niezbędne jest podjęcie przez władze Powiatu Pruszkowskiego uzgadnianych od miesięcy przez Wójta Gminy Nadarzyn kroków formalno-prawnych. Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury poinformowała, ze Komisja jednogłośnie poparła apel. Radna B. Kapitan zapytała, czy w Szkole Podstawowej w Nadarzynie wystarczy miejsca dla wszystkich dzieci? Wójt poinformował, że obecnie jest niż demograficzny, a w planach jest  rozbudowa SP w Nadarzynie / już jest opracowana koncepcja rozbudowy tej szkoły/. Wójt dodał, że w nowo wybudowanej szkole w Ruścu planowane jest utworzenie zespołu przedszkolno-szkolnego.

Rada w głosowaniu 13”za”, 1 „wstrzym.” podjęła apel w sprawie wystąpienia o pilne wyrażenie przez Powiat Pruszkowski zgody na założenie i prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie.

7. Rada przystąpiła do podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia zadań pozostających we właściwości Powiatu Pruszkowskiego z zakresu założenia i prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie. Wójt Gminy p. Janusz Grzyb uzasadnił projekt uchwały. Poinformował, że przedmiotowa uchwała związana jest z inicjatywą społeczności lokalnej oraz wolą samorządu Gminy Nadarzyn, w zakresie utworzenia nowego Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 41. Podjęcie uchwały stwarza możliwości prawne dla realizacji zadania przez Gminę Nadarzyn jako zadania powierzonego przez Powiat Pruszkowski. Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury poinformowała, ze Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała  projekt uchwały. Rada w głosowaniu: 13”za”, 1`”wstrzym.” podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia zadań pozostających we właściwości Powiatu Pruszkowskiego z zakresu założenia i prowadzenia Liceum Ogólnokształcącego z siedzibą w Nadarzynie.

8. W wolnych wnioskach radny T.Siwa zgłosił uwagę, aby Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn zajmowało się także usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych w niedziele i dni świąteczne.

9. Przewodnicząca RG podziękowała za udział w obradach i ogłosiła zamknięcie XXVII Sesji Rady Gminy Nadarzyn.

Protokołowała : Teresa Czerniawska
Przewodniczyła: Danuta Wacławiak

drukuj (Protokół z XXVII Sesji Rady Gminy Nadarzyn)

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Rada Gminy Nadarzyn
  data wytworzenia: 2017-03-03
 • opublikował: Andrzej Zalesiński
  data publikacji: 2017-03-03 13:23
 • zmodyfikował: Andrzej Zalesiński
  ostatnia modyfikacja: 2017-03-03 13:23

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 50970
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2018-02-09 13:15
baner toplayer
Szanowni Państwo, w związku z panującą w kraju epidemią wirusa COVID-19 prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Nadarzyn, a jeśli wizyta jest niezbędna o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z poszczególnymi referatami w celu załatwienia sprawy.